Słuchawki na iPhone'a, które zmierzą Ci tętno

Kosmiczna technologia w słuchawkach dla iPhone’a

Europejska Agencja Kosmiczna, korzystając ze swoich "kosmicznych" technologii, skonstruowała słuchawki dla iPhone'a, które potrafią monitorować tętno w trakcie joggingu czy ćwiczeń.

Dla lubiących ćwiczyć i uprawiać poranny jogging, ten gadżet będzie nieoceniony. Słuchawki, które potrafią monitorować rytm bicia serca – dadzą znać, kiedy należy zwolnić, a kiedy można sobie pozwolić na sprint. To wszystko będzie zbędnych opasek, szelek i innych niezbyt wygodnych rzeczy, których wymagają specjalistyczne urządzenia do mierzenia tętna. Słuchawki zostały przygotowane przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) dla telefonu Apple’a – iPhone’a.

Wystarczy słuchawki włożyć do uszu, a te będą odczytają rytm z tkanek usznych. ESA nie poprzestanie jednak na mierzeniu tętna – już planuje kolejne generacje słuchawek, potrafiących monitorować inne funkcje życiowe, jak na przykład poziom tlenu w krwi. Do współpracy ze słuchawkami, przygotowywana jest także aplikacja dla iPhone’a. Kiedy jednak to wszystko? Niestety nie wiadomo…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.