Czy będzie dalej dobre?

LG wyda ponad 14 miliardów dolarów na usprawnienie swoich komórek i tabletów

LG wyda równowartośc 14,1 miliarda dolarów na rozwój swojego działu telefonów komórkowych, tabletów i ekranów AMOLED. Inwestycja, trzeba przyznać, jest rekordowa.

Południowokoreańskie LG radzi sobie całkiem nieźle na rynku sprzętów mobilnych. Ma jednak dużo większe ambicje. Kierownictwo firmy chce wydać 14,1 miliarda dolarów na rozwój działu mobilnego, który zajmuje się telefonami komórkowymi, tabletami i wyświetlaczami AMOLED. LG planuje, oprócz tego, wydać kolejne 4 miliardy dolarów na laboratoria badawcze i rozwój prac naukowych i technicznych nad nowymi technologiami.

LG, mimo iż ma mocną pozycję na rynku, to cały czas ją traci. Zapowiadany Optimus 2X, który miał rywalizować z iPhone’em i Galaxy S, jest zapowiadany dopiero na styczeń. Tablet Optimus Pad na niewiadomy termin w przyszłym roku. Sprzedaż urządzeń mobilnych marki LG spadła o 32 procent w porównaniu do poprzedniego kwartału.

0
Źródło: Electronista
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.