Mark Zuckerberg człowiekiem roku 2010 według Time'a

Mark Zuckerberg człowiekiem roku 2010 według Time’a

Statystyka

W specjalnym wydaniu magazynu Time na okładce pojawi się twarz Marka Zuckerberga – twórcy i szefa najpopularniejszego serwisu społecznościowego, Facebook. Zuckerberg został wybrany przez Time’a człowiekiem roku 2010, za to, że: „połączył ponad pół miliarda ludzi i odwzorował relacje pomiędzy nimi, za stworzenie nowego systemu wymiany informacji oraz za zmienienie tego, w jaki sposób wszyscy żyjemy.

Mark Elliot Zuckerberg dołącza zatem do grona ludzi, którzy znaleźli się na okładce magazynu Time – wśród nich między innymi prezydenci Barack Obama i Bill Clinton, czy założyciel Microsoftu i najbogatszy człowiek świata – Bill Gates.

Urodzony w maju 1984 roku w Dobbs Ferry Zuckerberg, jest najmłodszym miliarderem świata. W tym roku powstał o nim film „The Social Network”, opisujący kulisy powstawania portalu Facebook, jednak nieautoryzowany przez samego Zuckerberga. 26-latek na tegorocznej liście najbogatszych Amerykanów Forbesa zajął 35 miejsce, z majątkiem szacowanym na 6,9 miliarda dolarów.