Steve Ballmer zaprezentuje Windowsa 8, czy nowego Windowsa dla tabletów?

Microsoft ma nowy sposób na walkę z piractwem!

Według najnowszych doniesień, Microsoft podejmie się żmudnej walki z piratami - system operacyjny Windows 8 ma przechowywać ważne pliki jądra systemu w chmurze.

Chmura ma być nowym sposobem Microsoftu na walkę z piractwem, jeśli wierzyć doniesieniom serwisu RumorPedia. Nadchodzący system operacyjny Windows 8 ma przechowywać ważne pliki jądra systemu w chmurze. Po zakupie kopii systemu, trzeba będzie zsynchronizować te pliki z plikami, zamieszczonymi na chmurowych serwerach Microsoftu, co ma zapobiec korzystaniu z pirackich wersji OS-u, które zwyczajnie nie będą podlegać synchronizacji.

Dodatkowo, dzięki takiemu rozwiązaniu, Windows 8 sam będzie pobierał aktualizacje natychmiast po ich opublikowaniu w chmurze, a po ich instalacji użytkownik nie będzie zmuszony do ponownego uruchamiania komputera.

Co więcej, ciągłe połączenie z Internetem nie będzie wymagane. W takim przypadku system ma skorzystać z kopii zapasowej plików jądra systemu, wykonanej na aktualnie użytkowanym komputerze. Połączenie będzie jednak wymagane do pierwszej instalacji systemu operacyjnego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.