W ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2010 roku, Microsoft sprzedał 30 milionów egzemplarzy Windowsa 7

Nowy Windows już za miesiąc!

Według nieoficjalnych informacji, przyszły rok w końcu przeniesie Microsoft w świat tabletów. Ponoć gigant ma pokazać na targach CES 2011 wersję Windows dla procesorów ARM.

Według informacji, jakie udało się zdobyć redakcji Bloomberg, Microsoft zademonstruje na targach CES 2011 wersję systemu Windows, która będzie współpracowała z procesorami ARM. Jak dotąd, system ten kompatybilny był wyłącznie z procesorami w standardzie x86. Niestety, to wszystko, czego udało się dowiedzieć Bloombergowi. Nie wiemy więc, czy owa wersja Windows będzie miała wprowadzone jakiekolwiek inne zmiany. Analitycy jednak twierdzą, że Microsoft nie ma wyjścia: Windows 7 (a najprawdopodobniej o tę wersję systemu chodzi) mimo, iż obsługuje w pełni obsługę dotykiem od strony technicznej, nie jest przystosowany do tego od strony projektu interfejsu. Niewykluczone więc, że „tabletowy” Windows będzie miał doinstalowaną specjalną nakładkę na Aero. Szczegółów mamy dowiedzieć się w styczniu.

0
Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.