Miliard dolarów przychodu z Call of Duty: Black Ops

Gra Call of Duty: Black Ops zarobiła już miliard dolarów, jak donosi wydawnictwo Activision Blizzard. Co więcej, udało jej się osiągnąć ten wynik znacznie szybciej, niż w przypadku zeszłorocznej części.

Call of Duty: Modern Warfare 2 od 10 listopada 2009 roku do 13 stycznia 2010 roku zarobiło miliard dolarów. Następna odsłona gry, czyli Black Ops, miała premierę 9 listopada i już teraz osiągnęła ten sam wynik. Co więcej, podano oficjalne wyniki finansowe z premiery gry: w ciągu pięciu dni zarobiła 650 milionów dolarów, czyli o okrągłą setkę więcej, niż poprzedniczka. Osiągnięcie tak dobrego wyniku w tak krótkim czasie może pochwalić się jeszcze tylko jedna tegoroczna produkcja: film Avatar.

To jednak nie koniec. Oprócz tego, że gra wciąż się dobrze sprzedaje, w lutym zadebiutuje do niej pierwszy dodatek w sieci Xbox Live, przeznaczony wyłącznie dla trybu wieloosobowego, o nazwie First Strike.

Czytaj też: Call of Duty: Black Ops… kelner? Jeszcze raz to samo!!!

0
Źródło: Gamasutra
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.