Najlepszy zagraniczny film 2010 roku według internautów

Najlepsze filmy 2010 według internautów

Portal Filmweb.pl przygotował zestawienie najlepiej ocenianych premier kinowych mijającego roku oraz najbardziej oczekiwanych filmów 2011. Sprawdź ranking najlepszych filmów 2010 roku!

Spośród filmów, które miały premierę w polskich kinach, użytkownicy Filmwebu najwyżej ocenili „Incepcję”, Christophera Nolana. Średnia ocena ponad 50 tysięcy internautów wyniosła 8.5 (w skali 1-10). Incepcja była jednocześnie 4. najchętniej oglądanym filmem w polskich kinach. Na kolejnych miejscach znalazły się „Wyspa tajemnic” Martina Scorsese, animacja „Jak wytresować smoka” oraz „Sherlock Holmes”.

Poniżej zestawienie 15 najlepiej ocenionych filmów zagranicznych:

Z filmów polskich, użytkownikom Filmwebu najbardziej spodobała się „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego (film nagrodzony m.in. Złotymi Lwami na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni). Dramat o miłości znanego pisarza do dziewczyny zwerbowanej przez SB uzyskał ocenę 7.6.

15 najlepszych filmów polskich 2010 roku:

Najbardziej oczekiwaną premierą 2011 roku jest kolejna część „Piratów z Karaibów”. Za nią znalazł się nowy film Darrena Aronofsky’ego, „Czarny łabędź”.

20 najbardziej oczekiwanych filmów 2011 roku:

Czytaj więcej na:

Filmweb

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.