Netbooki z Chrome OS bez przycisku Caps Lock

Według niepotwierdzonych informacji, netbooki przystosowane do pracy z systemem Chrome OS nie będą posiadały przycisku Caps Lock. W jego miejsce pojawi się przycisk uruchamiający wyszukiwarkę.

Do premiery Chrome OS-a coraz bliżej. Ten dość dziwaczny (aczkolwiek bardzo ciekawy, nie mamy na myśli nic pejoratywnego) system będzie w całości opierał się na Internecie i chmurze, a zawartość lokalna będzie ograniczona do przeglądarki internetowej. Dlatego też nie dziwi decyzja o wprowadzeniu dedykowanego przycisku do wyszukiwarki. Jednak, jak wiadomo, by coś przybyło, to musi i czegoś zabraknąć. Tym czymś ma być przycisk Caps Lock.

Co ciekawe, sama funkcja pisania wersalikami nie została wyeliminowana. Najprawdopodobniej będzie ona powiązana jakoś z przyciskiem shift. Jak to dokładnie zostanie rozwiązane, tego jeszcze nie wiemy. Ale się dowiemy. Ponoć jeszcze w tym miesiącu.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.