Google nauczy twoich rodziców, jak posługiwać się komputerem

Nie chcesz uczyć rodziców obsługi komputera? Zrobi to za ciebie Google!

Dla wszystkich, którzy mają już dość tłumaczenia swoim rodzicom po raz 10, jak skopiować i wkleić tekst, Google przygotowało serwis TeachParentsTech.

TeachParentsTech.org to serwis stworzony przez firmę Google, która w ten sposób chce odciążyć nas, technologicznych maniaków, od ciężkiego i żmudnego tłumaczenia laikom przeróżnych zagadnień, dotyczących komputera. Na starcie, Google zamieściło w serwisie ponad 50 krótkich filmików, na którym krok po kroku pokazane jest, jak wykonywać różne zadania na komputerze – od korzystania z funkcji kopiuj/wklej, po dzielenie się dużymi plikami.

Rodziców, dziadków i jakiekolwiek inne osoby mające problem z technologią, można od razu przekierować na nową stronę, lub poczekać aż sami się do nas zgłoszą i za jednym kliknięciem myszki wysłać im filmik z rozwiązaniem ich problemu. Jest jeden haczyk – najpierw trzeba nauczyć ich obsługiwać e-maila.

Usługa nie jest niestety dostępna w języku polskim, zatem trzeba również wysłać ich najpierw na kurs angielskiego..

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.