Opera Mobile 10.1 dla Androida zadebiutuje już we wtorek

Opera Mobile dla Androida – jak powstała i co dalej?

System Android nie obsługuje aplikacji napisanych w języku C++, a Opera Mobile 10.1 została napisana właśnie w tym języku. Jak to możliwe? Programiści planuje dodać także obsługę Flasha i HTML5.

Programiści norweskiej firmy Opera Software podzielili się z nami historią powstania przeglądarki Opera Mobile 10.1 dla systemu Android, która została napisana w języku C++, chociaż stworzony przez Google’a system nie obsługuje programów napisanych w tym języku, a jedynie aplikacje w Javie. Na szczęście, Java umożliwia załadowanie metod klasowych z zewnętrznych bibliotek poprzez specjalny interfejs – JNI, a te biblioteki mogą być napisane w jakimkolwiek języku. Cały kod przeglądarki jest więc przechowywany w takiej zewnętrznej bibliotece, a tylko niewielki kod Java jest używany do ładowania go.

Opera na swoim blogu podzieliła się także informacjami na temat przyszłości swojej mobilnej przeglądarki dla platformy Android. Możemy spodziewać się między innymi obsługi Flasha oraz standardu HTML5.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.