Samsung pokaże także 14-calowy ekran AMOLED, wykonany w tej samej technologii

Samsung pokaże przezroczysty ekran AMOLED o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli

Podczas nadchodzących targów CES 2011, firma Samsung ma zaprezentować pierwszy na świecie, przezroczysty wyświetlacz AMOLED o przekątnej ekranu 19 cali i rozdzielczości QFHD.

Rok 2011 firma Samsung zacznie z wysokiego C. Już w styczniu podczas targów Consumer Eletronics Show, koreański producent pokaże światu 19-calowy, przezroczysty wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Masowa produkcja tego typu paneli nie jest bardzo odległą przyszłością, ale konkretnej daty Samsung nie podaje. Wiadomo natomiast, że wyświetlacze znajdą zastosowanie zarówno w telewizorach, jak i monitorach.

Technologia, stojąca za nowym wyświetlaczem, pozwala na uzyskanie 30-procentowej przezroczystości panelu, niezależnie czy urządzenie jest włączone, czy wyłączone, podczas gdy obecne panele oferują 10-procentową przezroczystość.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.