Windows XP, Vista i 7 - wszystkie mogą się zawieszać po ostatniej partii aktualizacji

Siły powietrzne USA pospiesznie uciekają od Visty na rzecz Windows 7

Bazy Sił Powietrznych odchodzą od Visty. Powodem są problemy z zabezpieczeniami i skargi od użytkowników.

Siły Powietrzne USA przeprowadzą najszybszą w swojej historii przesiadkę na nowy system operacyjny. Przeprowadzona zostanie wielka aktualizacja systemów Windows z wersji Vista do 7. Poprzednia przesiadka miała miejsce 1,5 roku temu, kiedy zdecydowano się uaktualnić XP do Visty. Siły Powietrzne jednak nie przeprowadzają tak prędko kolejnych aktualizacji, oznaczać to może więc, że z Vistą nie pracowało się za dobrze. 6 400 należących do niej komputerów będzie miało nowy system na wyraźne żądanie ich użytkowników.

– Po aktualizacji do Visty było dużo marudzenia – jak komentuje Rich Romesburg, przedstawiciel Sił Powietrznych. Głównymi problemami z Vistą były brak wstecznej zgodności z aplikacjami. Windows 7 nie radzi sobie z tym lepiej, gdyż Microsoft Vistą zaczął nową generację systemów Windows, ale jest dużo stabilniejszy i lepiej zabezpieczony. Wstępne testy Windows 7 w bazach USAF zakończyły się, w przeciwieństwie do Visty, pełnym zadowoleniem administracji i użytkowników.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.