Sony sprzedało 4,1 mln. Move’ów? No, niezupełnie…

Okazało się, że liczba 4,1 mln kontrolerów Move, które Sony liczy jako sprzedaż to tak naprawdę urządzenia, które trafiły do sklepów. Sony mówi, że na pewno zostały kupione, bo sprzedawcy zamawiają więcej. Wierzymy?

Wczoraj ujawniono informację, że Kinect sprzedał się w magicznej liczbie 2,5 mln. sztuk. Sony od razu pochwaliło się, że ich kontroler jest lepszy i znalazł 4,1 mln. nabywców. Nie dodali tylko, że tymi nabywcami były sklepy, a nie konsumenci .

Ile więc Move’ów tak naprawdę trafiło do rąk graczy? Tego nawet najwięksi prorocy nie wiedzą. Sony twierdzi natomiast, że sklepy zamówiły dodatkową partię towaru, a więc wydedukowali, że wszystkie kontrolery zostały wyprzedane.

Wraz z informacją o „drobnym niedomówieniu” japońskiego giganta, pojawiła się inna – nie mniej ważna – wiadomość. Otóż 70% wszystkich sprzedanych kontrolerów w USA stanowią te, które dołączano do konsoli. Powstrzymam się od dalszych wniosków. Co Wy o tym sądzicie?

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.