Tablet Hannspree jest superwydajny, konkurencja łyka kurz

Układ Tegra 2 to najnowszy trend, jeśli chodzi o tablety z Androidem i wygląda na to, że całkiem słusznie. Pierwsze testy wydajnościowe 10-calowego urządzenia Malata A1101 z Androidem 2.2 i gigahercową Tegrą 2 robią wrażenie.

Redakcja portalu Netbooknews postanowiła sprawdzić, czy cała ta moda na Tegrę 2 nie jest nieco przesadzona. Do testów użyto tablet Malata A1101 z Androidem 2.2 i Tegrą 2 1 GHz. Rezultaty okazały się co najmniej bardzo dobre. Tablet w teście Quadrant okazał się sporo wydajniejszy od „potworów” klasy Evo 4G i Droid X i dużo wydajniejszy od Galaxy Tab.

Kolejnym testem były multimedia. Jak się okazało, udźwiękowiony film w rozdzielczości 1080p pracował na Malacie… 8 godzin. Oczywiście, cały czas płynnie. Malata kryje w sobie wyświetlacz 16:9 o rozdzielczości 1 204 x 600 pikseli, port mini-HDMI, gigabajt RAM-u, 32 gigabajty dysku i litowo-polimerową baterię o pojemności 3 500 mAh. Cena około 500 dolarów. W Polsce będzie brandowana między innymi przez firmę Hannspree.

0
Źródło: NetbookNews
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.