Capcom niczym Gargamel, podstępnie dobiera się do portfeli rodziców

Twoje dziecko zrujnuje cię, kupując smerfojagody z iPada

Capcom wydał darmową grę na system iOS - Smurfs' Village. Ukryte jednak w niej opłaty, mogą zrujnować Twój cały świąteczny budżet.

Smurfs' Village to nowa gra Capcoma dla urządzeń z systemem iOS – iPada, iPhone’a i iPoda touch, traktująca oczywiście o Smerfach. Samą grę można bezpłatnie pobrać z App Store, jednak gdy zacznie się w nią grać, szybko okazuje się, że za wszystko trzeba płacić. Jak wiadomo, gra skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych użytkowników, którzy niekoniecznie muszą martwić się tym, czy za coś trzeba zapłacić, i, co najgorsze, ile trzeba zapłacić. Dla przykładu, pełna smerfojagód taczka, kosztuje 60 dolarów.

Wielu rodziców nie wie o tym, że zakupy w grze można wyłączyć poprzez funkcję kontroli rodzicielskiej. W przypadku państwa Butterworthów, zamieszkałych w stanie Ontario, smerfojagody, które w trakcie gry kupowa ichł młodziutki syn, kosztowały aż 140 dolarów. Na szczęście, rodzice zwrócili się z tym nieplanowanym wydatkiem do Apple’a, a firma z Cupertino umorzyła dług.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.