Komputer z Chrome OS zadebiutuje pod koniec 2010 roku

Twórca Gmaila: Chrome OS zginie, lub połączy się z Androidem

Paul Buchheit uważa, że w przyszłym roku system operacyjnym Chrome OS zakończy swoją egzystencję, lub zostanie "połączony" z Androidem.

System operacyjny Google Chrome OS chyba nie ma przed sobą zbyt świetlanej przyszłości, skoro nawet pracownicy firmy z Mountain View nie wróżą mu sukcesu. Paul Buchheit, twórca technologii AdSense oraz główny programista usługi Gmail, napisał bowiem na swoim koncie w serwisie FriendFeed (na wzór Twittera) taką oto notkę: – Przepowiednia: Chrome OS zostanie zlikwidowany w przyszłym roku (lub „połączony z Androidem).

Co prawda, systemy Android i Chrome OS były tworzone z myślą o innych typach urządzeń – ten pierwszy dla smartfonów (i ewentualnie tabletów), a drugi dla netbooków, ale nie jest wykluczone ich połączenie. Wtedy Google mogłoby zwiększyć popularność Androida, oferując zarówno lokalne usługi, jak i te działające w chmurze.

Cóż, poczekamy, zobaczymy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.