Polska ma teraz dwa miesiące na poinformowanie Komisji o środkach podjętych w celu zapewnienia zgodności z przepisami UE

UE zaniepokojona fuzją Intela z McAfee

Niedawno informowaliśmy was o zakupie firmy McAfee przez Intela. To jednak nie spodobało się Unii Europejskiej. Na razie niczego nie zabrania, a "wyraża swoje obawy".

Pamiętacie wielką nowinę na temat połączenia się Intela i McAfee? Niewykluczone, że Intelowi ów zakup odbije się czkawką. Urząd antymonopolowy Unii Europejskiej chce zbadać całą transakcję. Komisarze mają czas do 12 stycznia 2011 roku. Do tego dnia musi mieć gotowe stanowisko lub musi podjąć decyzję o wszczęciu śledztwa. Nie za bardzo rozumiemy tylko uzasadnienie urzędu: „obawiamy się, że Intel może implementować rozwiązania McAfee wyłącznie w swoich układach scalonych, przez co działałyby wydajniej od konkurencji”. Ekhem… czy właśnie nie o to chodzi?

Intel musiał zapłacić 7,68 miliarda, by kupić McAfee, jednego z potentatów rozwiązań antywirusowych.

Źródło: WSJ.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.