Word Lens w akcji

Wskaż telefonem obce słowo, a on je przetłumaczy

Word Lens to aplikacja dla iPhone'a, która korzysta z zasad rozszerzonej rzeczywistości oraz obiektywu aparatu - wystarczy wskazać aparatem obce słowo, a na ekranie telefonu ujrzymy jego tłumaczenie.

Słownik lub tłumacz w telefonie to dobra rzecz, zwłaszcza gdy wyjeżdżamy do obcego kraju, nie znając języka. Zwykle jednak jest dość niewygodny, bo trzeba ręcznie wpisać obcobrzmiące słowo do wyszukiwarki. Całkowicie inne podejście do tłumaczenia wykazali twórcy aplikacji Word Lens, dzięki której wystarczy wskazać tekst w obcym języku, a na ekranie naszego iPhone’a pojawi się natychmiast jego tłumaczenie.

Aplikacja korzysta z zasad rozszerzonej rzeczywistości oraz technologii optycznego rozpoznawania wyrazów. Całość robi ogromne wrażenie – sprawdźcie sami, oglądając poniższy filmik. Aplikacja Word Lens jest dostępna w App Store za darmo. Słowniki jednak do niej kosztują niespełna 5 dolarów (jeden zestaw: np. hiszpański na angielski).

Aplikacja w wersji demonstracyjnej (bez zainstalowanych paczek językowych) pokazuje lustrzane odbicie słów lub w ogóle potrafi wymazać literki.

Niestety, na razie dostępna jest jedynie wersja tłumacząca język angielski na hiszpański i odwrotnie. Miejmy jednak nadzieję, że aplikacja rozwinie się i będzie dostępna zarówno dla innych języków, jak i na inne platformy.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.