Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował 24 klauzule, jakie stosują w swoich umowach operatorzy sieci Orange, Era i Play

Współtwórca Microsoftu (ponownie) pozywa Apple’a i Google’a

Paull Allen, multimiliarder i współzałożyciel Microsoftu, ponownie złożył do sądu pozew patentowy przeciwko Apple'owi, Google'owi i paru innym firmom. Tym razem podaje przykłady naruszenia patentów.

Apple i Google, a także 11 innych firm, zostało oskarżonych przez należącą do Allena firmę Interval Research o naruszenie własności intelektualnej, która ponoć od 10 lat do niej należą i… które nigdy nie zostały przez nią wykorzystane. Sąd odrzucił pozew. Allen się jednak nie poddaje.

Tym razem Allen wskazuje konkretne przykłady naruszenia przez owe firmy tychże patentów. Wymienia między innymi moduł zakupów w sklepie iTunes. Pozew wart jest kilkaset milionów dolarów.

Naruszane patenty, to:

  • United States Patent No. 6,263,507: „Przeglądarka do nawigacji w dokumencie informacyjnym z materiałami audiowizualnymi”
  • United States Patent No. 6,034,652: „Menadżer podtrzymujący uwagę osoby znajdującej się w pobliżu urządzenia wyświetlającego”
  • United States Patent No. 6,788,314: „Menadżer podtrzymujący uwagę osoby znajdującej się w pobliżu urządzenia wyświetlającego”
  • United States Patent No. 6,757,682: „Powiadamianie użytkowników o przedmiotach mogących zainteresować jego uwagę”
0
Źródło: AppleInsider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.