Paul G. Allen - razem z Billem Gatesem założył firmę Microsoft w 1975 roku

Współzałożyciel Microsoftu przegrywa patentową bitwę z gigantami IT

Zarzuty o naruszenie patentów firmy Interval Research, przez takie firmy, jak Apple, Google i Facebook, zostały odrzucone przez amerykański sąd.

Pod koniec sierpnia informowaliśmy was o wszczęciu przez Paula Allena, współzałożyciela Microsoftu i multimiliardera w jednym, wojny patentowej przeciwko firmom Google, Apple, Yahoo, Facebook, YouTube, AOL, eBay, Netflix, Staples, Office Depot oraz OfficeMax. Złożony przez Allena wniosek został jednak odrzucony przez sędzię amerykańskiego sądu okręgowego, Marshę Pechman, z następującym uzasadnieniem: zarzuty we wniosku są spartańskie i niedostatecznie określone. Prawnicy Allena mają czas do 28 grudnia, aby ponowić wniosek – i najprawdopodobniej to uczynią, jak twierdzi the Wall Street Journal. Allen przegrał zatem bitwę (w dodatku sam ze sobą), ale wojnę wciąż może wygrać.

Według współzałożyciela Microsoftu, patenty, które rzekomo zostały naruszone przez gigantów świata IT, dotyczą m.in. wyszukiwania w Internecie, zakupów online (a konkretniej sugestii dla produktów), reklamowania oraz dostarczania materiałów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.