Xbox 360 najlepiej sprzedającą się konsolą w sześć miesięcy pod rząd

Według badań firmy NPD Group, konsola Xbox 360 marki Microsoft sprzedała się w ilości 1,37 miliona egzemplarzy w ciągu ostatniej połowy roku, stając się liderem rynkowym.

Xbox 360 był nie tylko najlepiej sprzedającą się konsolą przez sześć miesięcy pod rząd, ale też jedyną o dwucyfrowym wzroście rzędu 42 procent, co czyni ją liderem całego roku 2010. Dodatkowo, połowa zakupionych konsol do gier w listopadzie to był właśnie Xbox 360.

Równie dobrze ma się rynek gier dla Xboksa. W listopadzie, cztery z dziesięciu najlepiej sprzedających się tytułów dedykowanych było konsoli Microsoftu lub posiadającym na nią dodatkowe treści na wyłączność, w tym Call of Duty: Black Ops (najlepiej sprzedająca się gra listopada), Fable III, Assassin’s Creed: Brotherhood i Halo: Reach.

Motorem sukcesu był, między innymi, kontroler Kinect. W listopadzie, w ciągu miesiąca od jego premiery, sprzedało się 2,5 gier dedykowanych temu urządzeniu. Najpopularniejsze z nich to Kinect Sports i Dance Central.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.