Karty graficzne AMD Radeon są jedne z najlepszych na świecie

Zmień Radeona HD 6950 w HD 6970 za darmo

Wystarczy nieco pomyszkować w BIOS-ie, aby przywrócić pełny potencjał karcie graficznej Radeon HD 6950, zmieniając ją tym samym w Radeona HD 6970 zupełnie za darmo.

Na wstępie musimy ostrzec, że ingerencja w oprogramowanie karty graficznej oznacza utratę gwarancji na sprzęt, a dodatkowo może spowodować niestabilność przy wysokim obciążeniu, jako że model HD 6970 do zasilania korzysta ze złącz 8- i 6-wtykowych, podczas gdy HD 6950 posiada dwa złącza 6-wtykowe. Poza tą drobną różnicą, wygląda na to, że dwie nowe karty graficzne AMD są niemal identyczne, a ograniczenia w wydajności modelu HD 6950 są kwestią oprogramowania, a nie sprzętu. Obydwie karty są oparte na tym samym procesorze graficznym Cayman.

Pełną moc Radeona HD 6950 można przywrócić poprzez ingerencję w BIOS-ie, co w dość szeroki sposób opisał serwis TechPowerUp.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.