Sieć niesie ze sobą śmiertelne niebezpieczeństwo... dosłownie

Zabójca nastolatki z Facebooka skazany na dożywocie

Peter Chapman - seryjny gwałciciel i morderca - został skazany na dożywocie za zabójstwo 17-letniej Ashleigh Hall . Będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie dopiero po 35 latach więzienia.

33-letni Chapman miał na Facebooku ponad stu znajomych, w większości młode kobiety. Wszystkim przedstawiał się jako młody, przystojny 19-latek.

Według policji Ashleigh Hall miała problemy z niską samooceną i nieśmiałością. Morderca pisał jej w wiadomościach same komplementy i po zdobyciu zaufania – w październiku 2009 roku – umówił się na spotkanie.

Po nastolatkę miał przyjechać ojciec jej nowego chłopaka. Kiedy dziewczyna wsiadła do samochodu, Chapman związał ją, zakneblował usta oraz nos i zgwałcił. Zmarła z powodu uduszenia.

Morderca został ujęty przypadkiem za podpalenie, którego dokonał w Berkshire. Sam przyznał się do zabójstwa, którego dokonał „niechcący”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.