Microsoft prezentuje nowego Hotmaila

Microsoft postanowił odświeżyć nieco swój system poczty elektronicznej Windows Live Hotmail, dodając wiele nowych funkcji, usprawniając stare i odświeżając stronę domową.

W ciągu najbliższych kilku tygodni, Microsoft zamierza zaktualizować swój system poczty elektronicznej, z którego na co dzień korzysta 369 milionów użytkowników. Odświeżony Windows Live Hotmail to przede wszystkim zwiększone bezpieczeństwo, porządek, efektywność i usprawniona współpraca z Office’em. Oto spis wszystkich nowych funkcji, ulepszeń i usprawnień w nowym, odświeżonym Hotmailu:

Wzmożona ochrona

 • Microsoft SmartScreen. Funkcja SmartScreen pomaga odróżnić wiadomości będące spamem w oparciu o mechanizm oceniający nadawcę wiadomości po adresie IP.
 • Indywidualne preferencje. Czasem ten sam e-mail jest dla jednych spamem, a dla innych – ważną informacją. Poczta Hotmail zapamiętuje indywidualne preferencje użytkowników.
 • Dyspozytor spamu. Gdy użytkownik znajdzie widomość-spam w skrzynce, będzie mógł dowiedzieć się, w jaki sposób tam trafiła, a następnie podjąć działania, które zapobiegną podobnej sytuacji w przyszłości.
 • Rozwiązania wykrywające spam. Najnowsza wersja Hotmail wykracza poza zwyczajne filtry antyspamowe, gdyż utrudnia zarówno wysyłanie, jak i odbieranie spamu.
 • Filtry wsteczne. Działają one w czasie rzeczywistym i obejmują także wiadomości, które otrzymaliśmy wcześniej. Spam lub wybrane wiadomości można przesyłać do wybranych folderów lub usuwać.
 • Zaufani nadawcy. Jest to funkcja, która pozwala zaznaczać wiadomości od znanych nadawców, dzięki czemu łatwo możemy stwierdzić, czy wiadomość przychodzi z zaufanego źródła.

Jeszcze większy porządek

 • Hotmail Highlights. Dzięki tej funkcji można natychmiast sprawdzić czy wyróżnione wiadomości pochodzą od znajomych, z serwisów społecznościowych czy też dotyczą umówionych wizyt lub przypominają o urodzinach przyjaciela.
 • Filtr za jednym kliknięciem. Jedno kliknięcie sprawi, że pojawią się tylko wiadomości nieprzeczytane lub też tylko e-maile z serwisów społecznościowych, bez konieczności dodatkowego ustawiania wyglądu konta pocztowego.
 • Szybki podgląd. Wystarczy raz kliknąć, aby w skrzynce do przejrzenia pozostały tylko wiadomości zawierające jako załączniki zdjęcia, lub też tylko dokumenty czy filmy video.
 • Jeszcze lepsze wyszukiwanie. Po wpisaniu tylko jednej litery do pola wyszukiwania, przy pomocy zaproponowanych sugestii, możemy skorzystać z wyszukiwania złożonego, bez uruchamiania dodatkowych funkcji.
 • Widok rozmowy. Gdy przesyłamy wiadomości e-mail do danej osoby, często nasze odpowiedzi rozmieszczone są w różnych miejscach w naszej skrzynce. W najnowszej wersji Hotmail istnieje możliwość przeglądania korespondencji z wybraną osobą w wątkach. Tą opcję można także wyłączyć i przeglądać wiadomości w tradycyjny sposób, według nadawców, dat itp.
 • Przegląd e-maili od nadawcy. W czasie czytania wiadomości e-mail od nadawcy można łatwo sprawdzić całą naszą korespondencję. Jest to łatwiejsze i bardziej intuicyjne niż szukanie przez wyszukiwarkę fragmentów naszych rozmów.
 • Sweep. Dzięki tej funkcji można utrzymać porządek w skrzynce odbiorczej kasując wszystkie wiadomości od wybranego nadawcy lub też rezygnować całkowicie z przesyłek pocztowych przychodzących z tego adresu.

Jeszcze większa efektywność

 • Załączniki o pojemności 10 GB. Można dzielić się swoimi zdjęciami ze znajomymi bez żadnych ograniczeń wielkości załączników zarówno na Twoim koncie pocztowym, jak i na koncie odbiorcy. Hotmail dzięki integracji z Windows SkyDrive oferuje użytkownikom darmową przestrzeń wirtualną. Dzięki temu, można wysłać np. link do udostępnionych folderów z ponad 200 zdjęciami, a każde z nich może mieć wielkość do 50 MB. A to wszystko – w jednym e-mailu. Zdjęcia w e-mailu będą przesyłane jako miniatury, a kliknięcie na nie pozwoli obejrzeć je w pełnym rozmiarze.
 • Active Views. Teraz nie będziemy musieli otwierać nowych okien przeglądarki, aby obejrzeć załącznik. Filmy z YouTube czy zdjęcia z Flicker’a są zintegrowane w naszej wiadomości. Wystarczy kliknąć na miniaturę filmu, aby uruchomić odtwarzacz.
 • Utrzymywanie kontaktu. Dzięki nowej wersji Hotmail stale widzimy kto jest dostępny online i możemy mu przesłać wiadomość przy pomocy zintegrowanego z pocztą komunikatora Messenger. Jeżeli nasz rozmówca nie jest aktywny, możemy wysłać wiadomość SMS na komórkę.
 • Pojedyncza lista kontaktów. Najnowsza wersja Hotmail integruje listę kontaktów w ramach wszystkich usług Windows Live, a także z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy MySpace. Dzięki temu wszystkie nasze kontakty znajdują się w jednym miejscu i nie są zduplikowane, przez co łatwiej jest utrzymywać kontakt z wybranymi osobami.
 • Ulepszona wersja na komórkę. Odejście od komputera nie musi oznaczać braku dostępu do poczty e-mail. Usługa Hotmail doskonale działa na telefonach komórkowych, tak więc można korzystać z niej zawsze i wszędzie, nawet w trybie offline.
 • Exchange ActiveSync. Dzięki funkcji poczty e-mail w trybie push wiadomości przysyłane są natychmiast z serwera do skrzynki, dzięki czemu można je oglądać w przeglądarce czy na telefonie komórkowym bez zbędnych opóźnień. Można również zsynchronizować pocztę, kalendarz i kontakty w telefonie z tymi w skrzynce pocztowej i na odwrót.
 • Kalendarz w telefonie komórkowym. Poprzez Hotmail można zarządzać zaproszeniami od znajomych, ustawiać przypomnienia, agregować wszystkie swoje kalendarze, a następnie udostępniać je swoim znajomym i rodzinie, a wszystko to przy pomocy telefonu komórkowego. Kalendarz użytkownika w komórce może zostać zsynchronizowany z tym, który masz w Internecie przy pomocy Exchange ActiveSync.
 • Aplikacja Hotmail na komórkę. Klienta poczty Hotmail można zainstalować na telefonach komórkowych z systemem operacyjnym Windows Phone, urządzeniach firm BlackBerry i Nokia oraz na niektórych urządzeniach innych producentów.

Przeglądaj, edytuj i dziel się dokumentami Office w chmurze

 • Dostęp z każdego miejsca. Gdy dostaniesz e-mail, a w nim załącznik zawierający dokument Office (Word, Excel*, PowerPoint), będziesz mógł go otworzyć w swojej przeglądarce, nawet gdy na twoim komputerze nie jest zainstalowany Office (albo gdy masz starszą wersję programu). Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki integracji Hotmail, SkyDrive oraz Office Web Apps abyś mógł wysyłać, odbierać i dzielić się dokumentami ze swoimi znajomymi czy współpracownikami. Z tej usługi w Polsce będzie można korzystać już pod koniec tego roku.
 • Tak jak w Office. Dokumenty Office Web Apps przesłane jako załączniki do twojej skrzynki Hotmail wyglądają dokładnie tak samo jakbyś otworzył je w programie Office. Jest to przydatne, gdy w samolocie czy pociągu chcesz przejrzeć prezentacje w PowerPoint czy tekst w Wordzie w takiej samej jakości jak przy użyciu pełnego pakietu biurowego Microsoft Office.
 • Łatwa edycja dokumentów w przeglądarce. Jednym przyciskiem można przejść z przeglądania dokumentu w przeglądarce do jego edycji. Okno przeglądarki służące do pracy z dokumentami Web Apps zawiera taką samą wstążkę i przyciski co programy pakietu Microsoft Office.
 • Edytuj dokumenty Office w twojej przeglądarce (dzięki Office Web Apps) lub w Office na komputerze. Jeżeli dokument wymaga bardziej skomplikowanej edycji, można łatwo zrezygnować z pracy w przeglądarce na rzecz programu Office zainstalowanemu na komputerze. Gdy skończysz edytować dokument, zostanie on ponownie zapisany w chmurze, skąd można się nim podzielić ze znajomymi lub zachować go tylko dla siebie.
 • Pracuj na dokumentach nawet z osobami, która nie posiadają poczty Hotmail. Jeżeli osoba korzysta z poczty Hotmail, może również przesyłać dokumenty do innych użytkowników skrzynek pocztowych (Gmail czy Yahoo! Mail), a oni po zalogowaniu się do Windows Live będą również mogli edytować dokument w chmurze – w przeglądarce!
 • Różne wersje dokumentu. Mając wiele wersji dokumentu można z łatwością powrócić do tej najnowszej dzięki funkcji zarządzania plikami online w Windows Live SkyDrive. To kolejny krok przemiany poczty Hotmail i Office, której celem jest zwiększenie efektywności i oszczędzenie czasu. Przy pomocy SkyDrive przeglądanie i edycja dokumentów będzie możliwa nawet dla osób, które nie mają dostępu do Office’a.

Ochrona konta pocztowego

 • Jednorazowe hasło. Ta nowa funkcja zabezpieczająca ma za zadanie dodatkowo chronić informacje, gdy użytkownik korzysta z komputerów publicznych, np. w kawiarniach internetowych, na lotniskach czy w restauracjach. Przy użyciu jednorazowego hasła można zalogować się do skrzynki i w ten sposób zapobiec wykradzeniu hasła.
 • Protokół SSL przez całą sesję. Oprócz standardowego wprowadzenia protokołu SSL (secure sockets layer) podczas logowania się do konta w Hotmail, teraz szyfrowanie między użytkownikiem a serwerem utrzymane zostanie na cały czas korzystania z konta.
 • Zaufani nadawcy. W najnowszej wersji Hotmail zadbano o jak największe bezpieczeństwo, aby jeszcze lepiej zidentyfikować wiadomości przychodzące od zaufanych nadawców, np. z banku. Dzięki temu w jeszcze większym stopniu zapobiega się phishingowi. Funkcje takie jak: DomainKeys Identified Mail czy Sender ID dodatkowo zabezpieczą twoje konto pocztowe.
 • Account Proofs. Dzięki narzędziu Proofs, w najnowszej wersji Hotmail, użytkownik z łatwością odzyska dostęp i kontrolę do swojej poczty, jeśli została przejęta przez oszusta. Wystarczy, że odpowie na prywatne pytania, które ustawił przy rejestracji konta.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.