Nokia N8 - ostatni smartfon z serii N, oparty na systemie Symbian

Prezentacja systemu Symbian^3 na Nokii N8

Nokia opublikowała w Sieci filmik, prezentujący możliwości najnowszego systemu operacyjnego Symbian^3, który preinstalowany będzie na smartfonie Nokia N8.

Chociaż do rynkowej premiery smartfona Nokia N8, a jednocześnie systemu operacyjnego Symbian^3, jeszcze trochę czasu pozostało, to Sieć nie milknie od coraz to nowszych informacji o nowym, flagowym urządzeniu fińskiego producenta. Tym razem w serwisie YouTube pojawiło się oficjalne wideo, na którym Chris Bennetts, starszy menadżer produktu w firmie Nokia, prezentuje system Symbian^3 w niemal całej okazałości. Niemal, ponieważ to dopiero pierwsza z trzech części całej projekcji.

Filmik zdradza nam, że większych zmian w systemie nie ujrzymy, co zresztą dużym zaskoczeniem nie jest, jako że Symbian Foundation już wcześniej informowała o tym, że fundamentalny remont platformy planowany jest na wersję ^4.

Jedno jest pewne – Nokia N8 będzie znacznie szybsza od swoich poprzedniczek ze starszymi wersjami systemu Symbian.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.