Których aplikacji zazdrościcie szczęśliwcom z dostępem do płatnego Marketu?

Polski pełny Android Market już za parę tygodni?

Polski pełny Android Market coraz bardziej prawdopodobny! Już informowaliśmy was o rozwoju tej usługi na inne kraje, dziś mamy poszlaki, że zawita do nas!

Głównym zarzutem wobec Androida jest nieudolność sklepu z aplikacjami, czyli Marketu. Jest on bowiem dostępny tylko w wybranych czternastu krajach. Reszta może się zadowolić tylko jego wycinkiem, czyli sekcją z darmowymi programami i grami. Wiemy już na pewno, że Market zostanie rozszerzony na nowe kraje. Tak wynika z oficjalnego maila wysłanego przez Google’a do programistów. Niestety, nie wiemy jakie to będą kraje.

Distimo, firma zajmująca się analizą rynku mobilnych aplikacji, zauważyła jednak napływ nowych, płatnych programów i gier, które są zlokalizowane pod kraje, w których płatnego Marketu nie ma. Te kraje i regiony to Argentyna, Belgia, Brazylia, Finlandia, Hong Kong, Izrael, Meksyk, Rumunia, Rosja, Słowacja, Singapur, RPA, Szwecja, Węgry i… i… i… (potrzymamy was jeszcze w napięciu) i… tak! Polska! Premiera już za kilka tygodni, wtedy dowiemy się, czy ta plotka ma pokrycie w rzeczywistym świecie. Ale musimy przyznać: jesteśmy podekscytowani!

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.