Android 3.0 Honeycomb nie tylko dla tabletów

Krótkie spojrzenie na wydane niedawno SDK systemu operacyjnego Android 3.0 Honeycomb, zwraca uwagę, iż na nowym OS-ie mogą być opierane także smartfony.

Google niedawno wydało zestaw Software Development Kit (SDK) dla swojego nowego systemu operacyjnego Android 3.0 Honeycomb. Jak się okazuje, OS wykazuje podstawowe rozpoznanie smartfonów, co oznacza, że po nałożeniu odpowiednich łatek, może także być oparciem dla smartfonów, a nie wyłącznie dla tabletów, pod które został zoptymalizowany.

Przy zmniejszeniu rozdzielczości do 480 x 800 pikseli, co prawda nie wszystkie elementy są używalne, jak przeglądarka internetowa, ale większość elementów interfejsu użytkownika działa. Mimo tego, żeby wszystko mogło działać w miarę bez przeszkód na urządzeniach o mniejszym ekranie i mniejszej rozdzielczości, zaangażować musiałyby się firmy trzecie, lub po prostu Google zostawiło sobie furtkę do późniejszego wykorzystania Honeycomba na smartfonach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.