Apple zatrudnia byłego eksperta agencji NSA

Według najnowszych doniesień, Apple w weekend zatrudniło nowego dyrektora ds. zabezpieczeń - Davida Rice'a, który jest byłym, wojskowym kryptologiem oraz byłym analitykiem agencji NSA.

Wygląda na to, że Apple dość poważnie traktuje względy bezpieczeństwa informacji. Jak bowiem twierdzą anonimowi informatorzy, w sobotę firma z Cupertino zatrudniła nowego eksperta od zabezpieczeń – Davida Rice’a, jako nowego „globalnego dyrektora ds. zabezpieczeń”. Rice to były wojskowy kryptolog, były analityk amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) oraz były dyrektor zarządzający w firmie Monterey Group. Najbardziej znany może być jednak jako autor książki „Geekonomics” z 2007 roku, opisującej wpływ i koszty luk bezpieczeństwa w oprogramowaniu na amerykańską infrastrukturę i gospodarkę.

Apple jak na razie nie komentuje tych doniesień, zatem nie wiemy, jakie zadania będzie wykonywał Rice. Wiadomo natomiast, że ma rozpocząć pracę już w marcu.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.