Czy Firefox może czuć się bezpieczny? Pomimo pokonania IE pojawił się nowy groźny przeciwnik – Chrome.

Chrome załatany, Google odwdzięcza się finansowo za pomoc

Pojawiła się aktualizacja dla przeglądarki Chrome, które usuwa usterki związane z jej zabezpieczeniami. Google, wedle obietnicy, wypłaciło pieniądze wszystkim, którzy pomogli je odnaleźć.

Google Chrome i system operacyjny Chrome OS są już dostępne w nowych wersjach. Nie spieszcie się ich szukać – obie aktualizują się automatycznie a update nie wprowadza ani jednej nowej funkcji. Aktualizacje są jednak istotne – łatają istotne luki w zabezpieczeniach obu produktów. Co ciekawe, większość z nich odnaleźli sami internauci. Google nagradza każdego z nich, w zależności od stopnia zagrożenia, jaką niesie ze sobą dana usterka. Najwięcej zasług na tym polu miał tym razem niejaki Sergey Glazunov, który zgarnął tym razem 7 500 dolarów, w tym 3 113,7 dolara za lukę o znaczeniu krytycznym. Kilka osób zrzekło się wynagrodzenia i poprosiło Google’a o wpłaty na rzecz Czerwonego Krzyża.

Przeglądarkę Chrome pobierzesz z naszego portalu

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.