Czeski tablet za 99 dolarów, z „kolorowym” e-papierem

NoteSlate to tablet rodem z Czech, wyposażony w 13-calowy papier elektroniczny, który jest co prawda kolorowy, ale potrafi wyświetlać tylko jeden kolor naraz.

Czeska firma obiecuje, że jej urządzenie za 99 dolarów (około 300 złotych) będzie najlepszym przyjacielem każdego ucznia, studenta, naukowca czy dziennikarza. Tablet będzie wyposażony w 13-calowy, matowy papier elektroniczny E Ink o rozdzielczości 750 x 1080 pikseli, który oferować będzie wyświetlanie materiałów w jednym z pięciu kolorów – czerwonym, niebieskim, zielonym, białym lub czarnym. Ekran można obsługiwać za pomocą palca, lub dołączonego rysika.

Urządzenie ma być oparte na open-source’owym systemie operacyjnym – na początek otrzymamy oprogramowanie do rysowania oraz przechowywania notatek czy muzyki. Kolejne wersje mają przynieść obsługę PDF-ów, czy funkcję rozpoznawania pisma odręcznego.

To jednak nie wszystko – w wyposażeniu znajdziemy także port mini USB, gniazdo kart pamięci SD, 3,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe oraz zewnętrzny moduł WiFi. Ten ostatni jednak będzie raczej bezużyteczny, bowiem tablet nie posiada przeglądarki. Chyba, że czeska firma ma w planach dołączenie funkcji obsługi Internetu lub wymiany plików.

Bateria ma pozwolić na 180 godzin ciągłej pracy urządzenia, a za dodatkową opłatą będzie można dokupić pokrywę z baterią słoneczną.

Chociaż NoteSlate znajduje się wciąż w fazie koncepcyjnej, to jego twórcy planują jego rynkową premierę już w czerwcu 2011 roku.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.