Disney Interactive Studios zmienia strategię czy tnie koszty?

Disney Interactive Studios zwalnia połowę pracowników

Nadeszły ciężkie czasy dla twórców gier. Najlepszym przykładem na to jest studio Disney Interactive, które zwolniło połowę swoich pracowników.

Ostatnie produkcje studia – Tron Evolution czy też Epic Mickey nie wypadły za dobrze. W prasie średnia recenzji dla obu tych gier to nieco ponad 60%. Podobne odczucia mieli gracze, którzy postanowili zatrzymać gotówkę w swych portfelach.

Według CNBC z pracą pożegnało się ponad 700 osób. Najbardziej ucierpiało Junction Point Studios na czele którego stoi Warren Spector. Sam zainteresowany zachował jednak stanowisko.

To już druga fala zwolnień w firmie. Zaledwie kilka dni temu Disney zamknął Propaganda Games – studio odpowiedzialne za produkcję Tron Evolution. Wydaną na sześć platform grę, kupiło zaledwie 340 tysięcy osób, więc decyzja ta wydaje się być w pełni uzasadniona.

Disney zaczął jednak celować w innego rodzaju grupę użytkowników, czego najlepszym dowodem może być wykupienie studia Playdom, odpowiedzialnego za produkcję gier przeznaczonych na portale społecznościowe.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.