Wkrótce w smartfonach i tabletach pojawią się dwurdzeniowe procesory Snapdragon

Dwurdzeniowe procesory Snapdragon z zegarem 1,2 GHz

Qualcomm prezentuje nową platformę SoC, wytworzoną w technologii 45 nm i złożoną z dwóch rdzeni Scorpion, taktowanych zegarem 1,2 GHz oraz dedykowanego procesora graficznego Adreno.

Qualcomm ujawnia pierwsze informacje na temat nadchodzącej, dwurdzeniowej platformy Snapdragon. Układ system-on-a-chip, opiera się na procesorze MSM8x60, wytworzonym w technologii 45 nanometrów, a w jego wyposażeniu znajdziemy dwa rdzenie Scorpion, pracujące z częstotliwością 1,2 GHz oraz dedykowany procesor graficzny Adreno. Qualcomm planuje wprowadzić dwa warianty swojego nowego układu dla smartfonów i tabletów – jeden ma oferować łączność GSM, UMTS i HSPA+, a drugi przeznaczony będzie dla sieci CDMA i EVDO.

Firma z San Diego zademonstrowała swój nowy układ w prototypie smartfona, który oferuje między innymi strumieniowe przesyłanie sygnału stereoskopowego 3D w jakości HD za pomocą złącza HDMI, a także wideokonferencje dla wielu uczestników.

Co więcej, Qualcomm przekonuje, że w celu oszczędzania energii można bez problemu „wyłączyć” jeden z rdzeni procesora Snapdragon.

Data rynkowej premiery układu nie jest jeszcze znana.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.