Dirk Meyer został zmuszony do odejścia, bo nie lubił tabletów?

Dyrektor AMD musiał odejść, bo nie lubił tabletów?

Wczoraj informowaliśmy was o rezygnacji ze swojego stanowiska, byłego już dyrektora AMD - Dirka Meyera. Dziennik Wall Street Journal rzuca nowe światło na odejście Meyera - wyleciał, bo nie lubił tabletów.

Oficjalnie dyrektor AMD złożył rezygnację z zajmowanego przez siebie stanowiska dyrektora generalnego firmy. Nieoficjalnie, wyleciał z hukiem, bo nie lubił tabletów i smartfonów, a to obecnie najszybciej rozwijające się rynki. Nie pomogło zatem ustabilizowanie całej firmy, fuzja z kanadyjskim ATI oraz wydzielenie firmy GlobalFoundries, która stała się trzecim co do wielkości producentem półprzewodników. Zasług Meyera można wymienić znacznie więcej, ale przeważył brak chęci inwestowania w tablety, co uwidoczniło się podczas tegorocznych targów CES 2011. To mogło go kosztować stanowisko, jak relacjonuje the Wall Street Journal.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.