Od lewej: Larry Page, Eric Schmidt i Sergey Brin

Eric Schmidt: Moja rezygnacja nie ma nic wspólnego z konkurencją i Chinami

Eric Schmidt zaprzeczył, jako by jego ustąpienie ze stanowiska dyrektora generalnego firmy Google miało coś wspólnego z chińską cenzurą czy konkurencją.

Ogłoszona wieczorem, 20 stycznia decyzja o rezygnacji Erica Schmidta ze stanowiska dyrektora generalnego firmy Google, była ogromnym zaskoczeniem dla całego rynku IT. Z braku jednoznacznej przyczyny tej decyzji, media spekulowały o powodach rezygnacji Schmidta. Najbardziej prawdopodobną tezą były spięcia na linii Schmidt – współtwórcy wyszukiwarki Larry Page (który zostanie nowym CEO Google’a) i Sergey Brin, spowodowane między innymi różnicą zdań w kwestiach prywatności użytkowników.

Schmidt wyjaśnił jednak, jakie powody na pewno nie kierowały nim, przy podejmowaniu takiej decyzji. Przyczyną nie było ani internetowa wojna z cenzurą w Chinach, ani też naciski konkurentów.

Wciąż, jako oficjalny powód zmiany personalnej na samym szczycie Google’a, podaje się chęć „wyklarowania” roli Schmidta, Page’a i Brina w firmie z Mountain View.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.