Wicepremier spotkał się z finalistami konkursu Imagine Cup 2010

Finaliści Imagine Cup 2010 spotkali się z ministrem gospodarki

Turnieje

Wicepremier i minister gospodarki, Waldemar Pawlak, spotkał się z finalistami polskiej edycji konkursu Imagine Cup 2010. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wyniki prac nad rozwiązaniami, które w przyszłości mogą usprawnić funkcjonowanie administracji publicznej. Wicepremier powiedział, że realizując projekty dotyczące wdrażania e-administracji i e-gospodarki, główne problemy związane są z interoperacyjnością i uniwersalnością systemów

– Zagadnienia te zostały ujęte w konkretne zadania, które rozwiązywały drużyny krajowego etapu konkursu – podkreślił. Dodał, że Ministerstwo Gospodarki już wykorzystuje niektóre wyniki prac zespołów w swoich projektach m.in. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG), firma.gov.pl czy Konsultacje online.

Finaliści konkursu Imagine Cup 2010 będą walczyć o łącznie 100 tys. zł, przeznaczone przez Ministerstwo Gospodarki. Krajowe finały Imagine Cup 2011 odbędą się w dniach 19 – 20 kwietnia. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. CHIP.

Relację ze spotkania można przeczytać tutaj.