Gingerbread raptem na 0,4% telefonów z Androidem

Według oficjalnych statystyk Google'a, tylko 0,4 procent wszystkich użytkowników Androida posiada jego najnowszą wersję. Niestety, nie z winy lenistwa.

Android 2.3 jest już dostępny od jakiegoś czasu i uwidacznia dużą wadę ekosystemu tego systemu operacyjnego: aktualizacje są zależne nie jego twórcy, Google’a, a od producenta danego telefonu i telefonii komórkowej. A ten niejednokrotnie nie jest zainteresowany wdrażaniem takiej aktualizacji. Efekt? Android 2.3 jest dostępny, jak na razie, wyłącznie dla telefonu Nexus S. A stanowi on 0,4 procent całego rynku smartfonów z Androidem.

Najpopularniejszą wersją jest obecnie 2.2 – posiada ją 51,8 procent użytkowników. Poprzednia wersja, czyli 2.1, to 35,2 procent. 89,7 procent to Android 2.x. Dla porównania, 89,7 procent użytkowników iOS-a ma go w wersji 4.x, z czego 52,89 procent w najnowszej wersji 4.2.1.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.