Google włoży więcej wysiłku w tworzenie natywnych aplikacji

Google chce więcej dobrych aplikacji

Google zmienia swoje podejście do autorskich aplikacji dla smartfonów. Koncern chce nająć kilka nowych osób, by aplikacji pojawiało się więcej, częściej i by były po prostu lepsze.

Google, które zazwyczaj jest jednak zwolennikiem webowych aplikacji, postanowiło położyć większy nacisk na mobilne, natywne aplikacje. Koncern chce, by aplikacji pojawiało się więcej, by były częściej aktualizowane i by były „co najmniej równie dobre”, co konkurencji. Co więcej, nie chodzi ty tylko o Androida, a też o programy dla Windows Phone’a, iOS-a i innych systemów.

W tym celu koncern ogłosił nabór nowych pracowników. Koncern szuka programistów, menadżerów i ekspertów od projektowania interfejsów, którzy mają wzmocnić istniejący już zespół. Wszystkie nowe aplikacje mają pozostać darmowe. Wszystkie też będą pokazywać użytkownikowi reklamy.

Czytaj też: Szukasz pracy? Google organizuje Wielki Nabór

0
Źródło: WSJ.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.