Aplikacje z Hitlerem rozprzestrzeniają się na Android Market

Hitler w czołgu jeździ po Android Market

Po wkroczeniu do Berlina wojska aliantów nie znalazły ciała Hitlera. Teraz już wiemy, gdzie się ukrywa. Spotkać go można w Android Market.

Jakkolwiek nie brzmiałoby to śmiesznie sprawę trzeba potraktować poważnie. Po wpisaniu w Android Market słowa „Hitler” mamy możliwość pobrania aż 16 aplikacji z wodzem III Rzeszy w roli głównej. Część z aplikacji jest nieszkodliwa, jak na przykład cytaty wojenne. Zdarzają się jednak przypadki propagowania ideologii faszystowskiej.

Najlepszym przykładem jest tapeta animowana „Hitler in Tank”. Prezentuje ona uśmiechniętego Hitlera podróżującego w czołgu, który przypomina te stosowane w siłach zbrojnych III Rzeszy.

Dodajmy, że symbole nazizmu są w wielu krajach nielegalne. Możliwe, że rząd któregoś kraju zainterweniuje w tej sprawie. Najlepszym przykładem takiego działania było wydanie gry Wolfenstein w Niemczech. Wydawca musiał usunąć z niej wszelkie symbole, które – zdaniem rządu – „propagowały nazizm”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.