HP Officejet 6500A Plus

Wielofunkcyjna drukarka HP Officejet 6500A Plus to nowy biurowy sprzęt o szerokim zastosowaniu. Drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie w jednym całkiem sporym urządzeniu. Dzięki połączeniu WLAN b/g/n będziemy nie tylko wysłać dokumenty do druku z naszej sieci. Usługa ePrint pozwala na wysłanie ich z dowolnego miejsca. Wystarczy znać adres email drukarki. Podłączona do Internetu wydrukuje nam nie tylko zawartość listu ale i załączniki. Ponadto połączona w ten sposób drukarka może skorzystać z aplikacji które udostępnia producent. Wszystko z poziomu drukarki. Ponadto urządzenie jest wyposażone w złącza kart pamięci, ADF na 35 arkuszy, nieduży dotykowy ekran oraz dupleks.
HP Officejet 6500A Plus

Wynik dobry - porównywalny do podobnych modeli, przy niezłej jakości.

Wynik dobry – porównywalny do podobnych modeli, przy niezłej jakości.

Drukarka dość szybko i dobrze drukuje tekst i grafikę, radzi sobie także ze zdjęciami, w sumie jak na sprzęt do biura całkiem dobrze. Wynik drukarki jeśli chodzi o koszty druku jest bardzo dobry, ale oczywiście trzeba pamiętać o zakupie tuszy zwiększonej pojemności – XL, w innym wypadku wynik nie będzie już tak dobry.

Skaner mógłby być trochę szybszy, ale za wynik nie trzeba się wstydzić.

Skaner mógłby być trochę szybszy, ale za wynik nie trzeba się wstydzić.

Podobnie jak z drukowaniem, nie ma także najmniejszego problemu z kopiowaniem, dość szybko i co ważne całkiem dobra jest jakość kopii. Automatyczny podajnik skanera to nie tylko ułatwienie podczas wysyłania wielostronicowych faksów, ale i kopiowania lub zamiany naszych dokumentów na pliki z rozpoznawaniem tekstu i bez. Dostarczony wraz z drukarką program do OCR sprawdza się całkiem nieźle.

Wynik zadowalający, lepiej niż konkurencja. Jeśli użyjemy ADF wynik... niestety jest znacznie gorszy.

Wynik zadowalający, lepiej niż konkurencja. Jeśli użyjemy ADF wynik… niestety jest znacznie gorszy.

Względem poprzednich modeli mocno zostały uproszczone sterowniki zarówno skanera jak i drukarki. Z jednej strony to słuszny ruch, użytkownik nie ma zbyt dużego pola manewru i nie powinien nic popsuć. Z drugiej jednak takie uproszczenie pozbawia zaawansowanych użytkowników wielu możliwości.

Jak na bogato wyposażony sprzęt dla biura cena jest atrakcyjna. Małe i średnie firmy zapewne będą zainteresowane takim kombajnem.

Robert Dutkiewicz