Intel Light Peak już gotowy do implementacji w urządzeniach

Intel Light Peak gotowy do implementacji, ale nie na optycznych kablach

Mamy jedną dobrą i jedną złą wiadomość. Która najpierw? Najpierw ta dobra - technologia Intel Light Peak jest już gotowa do implementacji. Teraz zła - na razie korzysta z miedzianych kabli, a nie optycznych...

Technologia Intel Light Peak, która może zastąpić na rynku standard USB 3.0, jest już gotowa do implementacji. Żeby jednak nie wszystko było takie kolorowe, na razie może korzystać ze starych kabli miedzianych, zamiast nowoczesnych kabli optycznych, na których miała być oparta. Jak przekonuje David Perlmutter z Intela, kable miedziane radzą sobie nadzwyczaj dobrze z transmisją danych i okażą się wystarczające dla większości użytkowników przy obecnej infrastrukturze. Tymczasem kable optyczne są na razie zbyt drogie, aby ich wdrożenie było opłacalne.

Przy wykorzystaniu optycznych kabli, dane miały być przesyłane z prędkościami zaczynającymi się od 10 gigabitów na sekundę na maksymalnie 100 metrowych odcinkach. Korzystając z kabli miedzianych, prędkości mogą nie być tak duże.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.