iPhone z wygodniejszą wyszukiwarką Google

Trwa wdrażanie nowej wersji wyszukiwarki Google, która, po wykryciu mobilnej wersji Safari, uruchamia tryb natychmiastowego podglądu, czyli pokazywania miniaturek witryn bez wchodzenia na nie.

Funkcja natychmiastowego podglądu dostępna jest już od paru tygodni w „komputerowej” edycji wyszukiwarki Google. Dzięki niej, po najechaniu na ikonę z lupą w wynikach wyszukiwania, generowany jest podgląd danej witryny. Dzięki temu nie musimy na nią wchodzić, by dowiedzieć się co na niej właściwie się znajduje.

Mobilne przeglądarki mają jednak problem z tą funkcją ze względu na mały wyświetlacz smartfonów i tabletów. Google, mimo to, postanowiło jednak uruchomić tę funkcję, jeżeli wykorzystywaną przeglądarką jest Safari dla iOS. Podgląd jednak działa nieco inaczej, niż w desktopowej przeglądarce i wykorzystuje możliwości przeglądania w kartach.

Funkcja ta na razie jest dostępna dla internautów z USA. Wkrótce ma być dostępna dla reszty świata.

0
Źródło: 9 to 5 Mac
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.