Nie każdy potrafi

Jak zarobić milion dolarów w 3 tygodnie?

Wystarczy napisać aplikację. Oczywiście nie byle jaką – musi to być Pixelmator, aplikacja do edytowania zdjęć, która właśnie zarobiła milion dolarów, a w Mac App Store jest od zaledwie 20 dni.

Skomasowane kupowanie aplikacji Pixelmator zaczęło się, gdy pojawiła się ona w Mac App Storze niemal równe trzy tygodnie temu, a jej cena uległa obniżce z 59 na 30 dolarów. W tym czasie aplikację kupiło przeszło 33 tysięcy osób, dzięki czemu jej twórcy zarobili na niej już przeszło milion dolarów. Współtwórcę aplikacji przed umieszczeniem jej w sklepie Apple’a nie odstraszyła nawet obowiązkowa opłata 30 procent zysku, za samą możliwość zamieszczenia aplikacji w sklepie. Opłatę tę, niektórzy nazywają „haraczem Apple’a”, ale Aidas Dailide ma do niej nieco inne podejście:

– Obcięcie 30 procent zysków jest zdecydowanie tego warte. Zwiększenie sprzedaży i ekspozycji jest warte znacznie więcej. Zwłaszcza w naszym przypadku. – powiedział Dailide.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.