Microsoft Xbox 360 i RRoD

Kinect może spowodować awarię konsoli Xbox 360?

Podczas jednej z audycji w radio BBC4, słuchacze podzielili się ich opinią o kontrolerze Kinect. Ich zdaniem, najnowszy gadżet trwale uszkadza ich konsole.

RRoD (Red Ring of Death) to Xboksowy odpowiednik BSOD-a (Blue Screen of Death) z Windows. Problem w tym, że dotyczy on nie oprogramowania, a sprzętu. I zdaniem niektórych Wyspiarzy, podłączenie kontrolera Kinect zwiększa prawdopodobieństwo awarii konsoli. Tezę opierają na własnym doświadczeniu, twierdząc, że awaria występuje szybko po pierwszym podłączeniu akcesorium.

Microsoft wydał oficjalne oświadczenie twierdząc, że nie jest to fizycznie możliwe ani w żaden sposób uzasadnione konstrukcją Kinekta, konsoli i elementami, które oba urządzenia łączą. Koncern twierdzi, że to nieszczęśliwy przypadek i konsole popsułyby się tak, czy inaczej.

Również obstawiamy przypadek. Ale może się mylimy. Znacie taki przypadek? Jeżeli tak, możecie nam coś o nim opowiedzieć?

0
Źródło: guardian.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.