Internet Explorer wciąż bezpieczny - pod warunkiem zachowania włączonych wszystkich funkcji ochronnych

Konfigurowalny interfejs w Internet Explorerze 9 RC

Microsoft szykuje się do wydania ostatniej wersji rozwojowej Internet Explorera 9 przed premierą gotowego produktu. Udało nam się dowiedzieć o jednej, dość istotnej zmianie.

Microsoft na dniach pokaże przeglądarkę Windows Internet Explorer 9 w najprawdopodobniej ostatniej wersji rozwojowej (Release Candidate). Poza usunięciem błędów wykrytych podczas beta-testów, aplikacja będzie zawierała jedną nową funkcję: możliwość przeniesienia kart pod pasek adresu. Nowy interfejs bowiem nie wszystkim testerom przypadł do gustu.

Karty to nie jedyne zmiany. Poprawiono też wygląd i działanie niektórych przycisków, wygląd kart jest teraz przyjaźniejszy obsłudze dotykiem i zmieniono interfejs menadżera pobierania (widać teraz prędkość pobierania danego pliku bez potrzeby najechania na niego myszką). Dodane też zostaną nowe mechanizmy chroniące użytkowników przed śledzeniem ich przez niechciane podmioty. Sama przeglądarka ma być jeszcze szybsza. Czyżby Firefox miał się czego obawiać? Czyżby firmie Microsoft w końcu udało się zrobić dobrą przeglądarkę? Jak tylko się pojawi wersja RC, nie omieszkamy jej przetestować!

0
Źródło: WinRumors
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.