Razer Hydra ze wsparciem dla gier Valve

Kontroler ruchu Razer Hydra Sixense będzie „wkrótce”, za „mniej niż $100”

Razer na targach CES zaprezentował nowy kontroler ruchowy Hydra Sixsense, nad którym prace trwają już od dłuższego czasu. Urządzenie na rynek ma trafić wkrótce, w cenie poniżej 100 dolarów.

Po kontrolerze ruchowym Asus WAVI Xtion dla komputerów PC, przyszła pora na kolejne kopie Kinecta, którego Microsoft wciąż nie ma zamiaru wspierać na platformie Windows. Podczas targów CES 2011, firma Razer demonstrowała swoją własną propozycję kontrolera ruchowego dla PC – Hydra Sixsense. Odwiedzającym nie było dane wypróbować urządzenia – mogli jedynie przyglądać się, jak przedstawiciel Razera gra w Portal 2, której produkcją zajmuje się Valve. Całość składa się z „bazy” wyposażonej w kamery oraz dwóch bezprzewodowych kontrolerów, które trzymamy w dłoniach. Sensory działają w promieniu 1,8 metra oraz w odległości do 3,5 metra od „bazy”.

Według Razera, kontroler Hydra Sixsense ma pojawić się na rynku wkrótce („początek 2011 roku”), a jego cena ma nie przekroczyć 100 dolarów (około 300 złotych).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.