Liberty Media pozywa Hotfile.com i jego użytkowników

Popularny serwis do umieszczania plików, Hotfile, został oskrarżony przez Liberty Media o naruszenie praw autorskich. Firma domaga się wysokiego odszkodowania.

Według pozwu, jaki został złożony w stanie Floryda w USA, Hotfile może zapłacić nawet 150 000 dolarów za każdy nielegalnie udostępniony plik zawierający treści należące do grupy medialnej Liberty Media. Główny zarobek portalu, według pozwu, to „nielegalne udostępnianie plików łamiących prawa autorskie”.

Liberty Media, jak twierdzi, odnalazło 2 400 łączy do 800 pozycji do których ma prawo własności. Grupa medialna ma też listę 1 000 użytkowników, którzy „wspólnie, dobrowolnie lub z powodu ignorancji owe pliki odtwarzali i udostępniali na nowo na łamach portalu www.hotfile.com”. Oni również będą musieli stawić się w sądzie.

W pozwie są też wymienieni Lemuria Communications (firma hostująca serwis Hotfile) i PayPal (firma obsługująca płatności na Hotfile’u). Liberty Media domaga się też zablokowania domeny www.hotfile.com na czas procesu.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.