Microsoft: „Cloud computing to tysiące nowych miejsc pracy!”

Według raportu wydanego przez Microsoft w Irlandii, koncern wierzy, że przetwarzanie w chmurze stworzy w tym kraju 8 600 nowych miejsc pracy do końca 2014 roku.

Przetwarzanie w chmurze to dojna krowa dla Irlandii. Tak przynajmniej usilnie przekonuje Microsoft, zapewniając, że da to temu krajowi 9,5 miliarda euro rocznie od 2014 roku. Co więcej, 8 600 miejsc pracy powstałoby dzięki firmom zapewniającym cloud computing, a kolejnych 11 000 by zostało stworzonych przez nowopowstałe 2 000 małych i średnich przedsiębiorstw, które dotychczas nie mogły zaistnieć, ze względu na wysokie koszty.

Przyznamy szczerze, że nie widzieliśmy oryginalnego raportu, a podajemy tylko to, co podał do wiadomości portal Ireland Insider. Jesteśmy pewni dwóch rzeczy: chmura to świetna rzecz, odpowiednio wykorzystana, a Microsoft robi świetną robotę w tej dziedzinie. Jednak czy nie macie wrażenia, że liczby te są marketingową papką i niczym więcej?

Źródło: InsideIreland.ie
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.