Netbooki są wypierane przez tablety, przyznaje sam Microsoft

Microsoft mówi: Czas netbooków przemija

Peter Klein, dyrektor finansowy Microsoftu, podzielił się z nami dość ciekawą opinią na temat netbooków i ich przyszłości na rynku. Jednym słowem - ich czas już przeminął.

Podczas konferencji, na której podano wyniki finansowe firmy, dyrektor finansowy Microsoftu, Peter Klein, odpowiedział na pytanie, czy tablety wypierają z rynku Pecety. – Myślę, że […] netbooki miały swoją chwilę w drugim kwartale zeszłego roku, ale w tym roku wypadły z obiegu w przestrzeni konsumenckiej. Część tego rynku zajęły nowsze urządzenia, jak tablety. I w większości, są to dodatkowe urządzenia, nie główne. I to spowodowało pewien opór ze strony konsumentów.

Microsoft zatem poniekąd przyznaje się do tego, że ludzie nie kupują tabletów z Windows 7, a zamiast netbooków z systemem Windows 7 Starter, wybierają iPady, Galaxy Taby i tym podobne. Microsoft na razie nie ma recepty na taki rozwój wydarzeń, lub ma, ale nie chce się jeszcze nią z nami podzielić.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.