Microsoft pozazdrościł Apple’owi FaceTime’a

Prezentacja Microsoftu na targach CES 2011 była co najmniej dziwna. Najciekawszych wieści dziennikarze dowiedzieli się nieoficjalnie, po przemówieniach, za kulisami. Na przykład o odpowiedniku FaceTime dla Windows Phone.

Jeden z pracowników Microsoftu, opowiedział za kulisami o przyszłości systemu Windows Phone 7. To, co nas zaciekawiło, to fakt, że gigant już zaczął prace nad konkurencją dla znanego z iOS-a FaceTime’a, czyli nad komunikatorem z wideorozmowami.

Aplikacja ma być zintegrowana z ekosystemem Windows Live, co ma pozwolić na wieloplatformowość. Oczywiście „ma oferować dużo więcej co FaceTime i Skype”. Niestety, nie wiemy, kiedy ma się ona pokazać. Bardzo nieoficjalnie mówi się, że dopiero w Windows Phone 8, który ma wymagać kamery do wideorozmów, ale niektóre pliki z obecnej wersji systemu sugerują, że komunikator pojawi się jako uaktualnienie.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.