Nadchodzi dwuprocesorowy GeForce GTX 595

Już w lutym na rynek ma trafić nowy, dwuprocesorowy potwór graficzny ze stajni zielonych - karta GeForce GTX 595, która będzie najwydajniejszą i z pewnością najbardziej prądożerną pozycją na rynku.

Po wycieku informacji na temat dwuprocesorowego Radeona HD 6990, przyszła pora na odpowiedź zielonych. Według najświeższych informacji, Nvidia planuje wydać na rynek swoją najbardziej wydajną kartę graficzną już w lutym, a ma się ona nazywać GeForce GTX 595. Pierwszy raz o tym modelu usłyszeliśmy już w listopadzie 2010 roku, ale teraz możemy wam przekazać nieco więcej informacji.

Karta ma posiadać dwa procesory graficzne GF110, wytworzone w technologii 40 nanometrów, łącznie 1024 procesory strumieniowe CUDA, dwie 384-bitowe szyny pamięci oraz 3 GB dedykowanej pamięci GDDR5.

Nowy GeForce z pewnością będzie bardzo prądożerny, zważywszy na fakt, że TDP jednoprocesorowego GeForce’a GTX 580 wynosi 244W. Niezbędny będzie także spory układ chłodzenia, złożony z trzech 90-milimetrowych wentylatorów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.